İbrahim Saraçoğlu İdrar Yolu Enfeksiyonu
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İbrahim Saraçoğlu İdrar Yolu Enfeksiyonu

İbrahim Saraçoğlu idrar yolu enfeksiyonu, daha çok bayanlarda görülen idrar yolu enfeksiyonu; mesaneden başlayıp idrarın atıldığı en son yere kadar devam eden damar yollarının bakteri kapması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Tıp dilinde "E Coli" denilen bu bakteriler, üreme bölgesinde sıklıkla oluşmaktadır.

Diğer bir adı sistit idrar kesesi iltihabı olan idrar yolu enfeksiyonu, tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Aksi halde böbreklere kadar yayılıp kalıcı zararlara neden olabilirler.

En belirgin özelliği; idrar yapma esnasında yanma ve ağrı hissedilmesidir. Hatta idrar sonrasında bile yanma hissi devam edebilir. Kasık ve makat bölgesinde sızı olması, yine idrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasındadır. Terleme, halsizlik, ateş, bulantı ve kusma gibi şikâyetlerin de olduğu idrar yolu enfeksiyonu; idrarın kötü kokulu ve bulanık renkte olması ile de kendini belirtir.


Nedenleri


Yukarıda da belirttiğimiz gibi mesaneye kadar ulaşan bakterilerin dışarı atılamayacak kadar fazla olması sonucu idrar yolu enfeksiyonu meydana gelir. Bu bakteri bazen cinsel yol ile bulaşır, bazen ise genital temizliğin yetersiz yapıldığı durumlarda oluşabilir. Ayrıca idrar yollarını daraltan hastalıklar, uzun süre idrarın tutulması ve menopoza bağlı olarak düşen östrojen seviyesi de idrar yolu enfeksiyona neden olan faktörler arasında yer almaktadır.

Çeşitli antibiyotik ve ilaçlarla tedavi edilebilen idrar yolu enfeksiyonundan bitkisel kürlerle de kurtulmak pek ala mümkündür En güzel ve etkili bitkisel yöntemleri Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bizlere açıklamaktadır. Doktorumuzun da dediği gibi; doğanın bize sunduğu sayısız şifalı nimetlerden neden faydalanmayalım ki?


İbrahim Saraçoğlu idrar yolu enfeksiyonu için tavsiyeleri


Öncelikle güçlü bir idrar söktürücü olan maydanoz bitkisinden bahsetmek istiyorum. Hem tedavi hem de tedaviye destek amaçlı maydanoz kullanabilirsiniz. İster kaynatıp çay halinde, isterseniz de katı meyve sıkacağından geçirip elde ettiğiniz maydanoz suyu ile fayda sağlanabilir. Yalnız gebelik döneminde tüketilmesi sakıncalı olabilir.

İdrar yolu enfeksiyonu için İbrahim Saraçoğlu'nun diğer bir önerisi ise karnabahardır. Bilhassa kronikleşmiş idrar yolu enfeksiyonlarında karnabahar sebzesinin etkisi oldukça yüksektir. Çünkü karnabaharın, çoğumuzun bilmediği antikanser özelliği vardır. Bu yüzden İbrahim Saraçoğlu karnabaharı; idrar yolu enfeksiyonunda bulunmaz bir şifa kaynağı olarak tanımlamaktadır.

300 gram kadar karnabaharı 3 çay bardağı suda kısık ateşte 5 dakika kaynatın. Karnabaharı kaynattığınız su ılıdıktan sonra, yarısı sabah yarısı akşam olmak üzere günde 2 defa bu suyu için. Bu kürü bir hafta içtikten sonra 3 gün ara verip, bir 7 gün daha tekrar içiniz. Toplamda 21 gün olacak şekilde tüketiniz. Elde edeceğiniz sonuca siz bile inanamayacaksınız. Son olarak bol bol su içmeyi de ihmal etmeyiniz.

İbrahim Saraçoğlu İdrar Yolu Enfeksiyonu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İdrarın Koyu Gelmesi Sebepleri

İdrarın Koyu Gelmesi Sebepleri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İdrar Retansiyonu Belirtileri ve Tedavisi

İdrar Retansiyonu Belirtileri ve Tedavisi

Beyaz İdrar Nedenleri?

Beyaz İdrar Nedenleri?

Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

İdrar Yanması Neden Olur?

İdrar Yanması Neden Olur?

Hapşırırken İdrar Kaçırma Belirtileri ve Tedavisi

Hapşırırken İdrar Kaçırma Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

İdrar Damlaması Tedavisi

İdrar Damlaması Tedavisi

İdrar Söktürücü Çaylar Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İdrar Söktürücü Çaylar Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İdrar söktürücü çaylar, Vücudun bazen bazı nedenlerden dolayı idrar atımı güç olur. Bunun için kullanılan ilaçların yan etkileri olduğu için pek tercih edilmez. [...]

Çok Sık İdrara Çıkma

Çok Sık İdrara Çıkma

Çok Sık İdrara Çıkma; Aşırı sıvı tüketilimine veya herhangi bir hastalığa maruz kaldığında beden çok sık idrara çıkma ihtiyacı duyabilir. Sizde günde 7 yedi s[...]

Az İdrar Yapma Nedenleri?

Az İdrar Yapma Nedenleri?

Az İdrar Yapma, büyümüş prostat yaşlı erkekler de idrar zorluğu yaşanmaktadır. Bazı ilaçlar, enfeksiyonlar sinir sistemi bozukluğu yapabilir. Bu nedenle de idrara çı[...]

Erkeklerde İdrar Yapamama Belirtileri ve Tedavisi

Erkeklerde İdrar Yapamama Belirtileri ve Tedavisi

Erkeklerde idrar yapamama; durumu günlük hayatı büyük ölçüde zorlaştırır. Erkekte idrar kesesinin ağzında, içinden idrar borusu geçen prostat bezi vardır. Prostat b[...]

İdrar Tahlili Lökosit Belirtileri ve Tedavisi

İdrar Tahlili Lökosit Belirtileri ve Tedavisi

İdrar tahlili lökosit, sonucunun vermesi tehlikeli bir durum değildir. İdrarda lökosit çok fazla çıkarsa, idrar yolunun enfeksiyona kapıldığının veya vücutta bir hasa[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6